15 Temmuz Gazisinden Kızılay’a Bağış

04/06/2018 Paylaş:   

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde ayağından vurularak yaralanan Özcan Özbey, devletin verdiği gazilik tazminatının bir kısmını 13 adak vekâleti karşılığında Türk Kızılayı’na bağışladı.
 
15 Temmuz gecesi darbe girişimini televizyondan öğrenerek sokağa çıkan ve ayağından yaralanarak gazi olan Özcan Özbey, o gece devletin ve milletin bekası için adak adadı. Özcan Özbey, yeni yatırılan gazilik tazminatının bir kısmını Türk Kızılayı’na adak vekaleti karşılığında bağışlayarak adağını yerine getirdi.
 
“Kızılay’ın yardımlarını bildiğim için bağış yaptım”
 
15 Temmuz gecesi “Allah’ım devletimiz ve Cumhurbaşkanımız sağ salim kurtulsun” diye adak adadığını aktaran Özbey, “Bu adağımı da tazminatım yattıktan sonra çok şükür gerçekleştirdim. Kızılay'a 13 adak bedeli bağışta bulundum. Çünkü 13 tane adak adamıştım. İçim de çok rahat bu anlamda. Bizden o gün kan aktığı için ve Kızılay'ın da sürekli yaptığı yardımları da bildiğim için oraya bağışlamak istedim. Aslında bu devletimizin verdiği tazminatla az bile olmuş oldu. Bunlar bir şey değil. Çok şükür devletimiz kurtuldu, milletimiz feraha kavuştu.” dedi.
 
“Herkesi bağışa davet ediyorum”
 
Yardıma muhtaç olunduğu dönemlerde Kızılay’a başvurulduğunu, bu nedenle bu gibi yardım kuruluşlarının desteklenmesi gerektiğine dikkati çeken Özbey, “Bütün durumu iyi olan gazi kardeşlerimin bağışta bulunmasını, burs vermesini adak adamasını istiyorum. Var günümüzde devletimize, kurumlara, vakıflara, derneklere sahip çıkmak, bağışta bulunmak için herkesi davet ediyorum.” diye konuştu.