İzmir Şubesi Paylaşmanın Mutluluğunu Yaşadı

18/06/2018 Paylaş:   

Türk Kızılayı İzmir Şubesi, Ramazan ayının yaptığı yardımlar, gerçekleştirdiği çalışmalarla onbinlerce insanın yüzünü güldürdü. Ramazan’ın ilk gününden itibaren Konak Meydanı ve Gaziemir Abdullah Arda Meydanı'nda 1000’er kişiye iftar saatinde çorba, ekmek ve su ikram eden Şube, kentin muhtelif yerlerinde 1000’er kişilik iftar yemekleri de verdi.
 
Muhtarlar aracılığıyla şubeye başvuran 2 bin aileye gıda kolisi ve konserve kavurma eti yardımının yanı sıra Buca, Kemalpaşa, Karabağlar, Torbalı, Çiğli, Konak, Gaziemir ilçelerinde 2 bin ailenin yardım malzemelerini evlerine teslim eden şube paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.
 
Şube, vatan için canını feda eden Mehmetçiklerimizin ailelerini de unutmadı. Yardımseverlerin yapmış oldukları fitre ve zekat yardımları da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.
 
Şube Başkanı Kerem Baykalmış, yaptığı değerlendirmede, “Vatandaşlarımızın ihtiyaçları için yardımlarımızı ve kalitemizi sürekli artırmak için uğraşıyoruz. Yıllardır süregelen İzmir halkının desteği arttıkça yardımlarımız da artacaktır. Mazlum ve mağdurlara yardım eli uzatabilmek, yaptığınız yardımların doğru yere gittiğinden emin olmanız için değerli İzmir halkımızın desteğini bekliyoruz” diye konuştu.