Heybeliada Gençlik Kampı 1. Devre Öğrencilerinden Muhteşem Veda Gecesi

06/07/2018 Paylaş:   

İstanbul Heybeliada Gençlik Kampı’nın ilk misafiri olan 1. Devre öğrencileri bir haftalık eğlence ve eğitim dolu kampa, eğitmenleriyle hazırladıkları gösterilerden oluşan muhteşem bir törenle veda etti.

İstanbul Heybeliada Gençlik Kampı’nın ilk misafirleri olan 1. Devre öğrencileri bir haftalık eğlence ve eğitim dolu kampa, muhteşem bir törenle veda etti. Kızılay Marşı eşliğinde kamp ateşinin yakılmasıyla başlayan Veda Gecesi töreninde Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Nurdal Durmuş da gençleri yalnız bırakmadı.

Dünyanın Kızılaya, Kızılayın da Size İhtiyacı Var

İsmail Hakkı Turunç, Kızılay’ın bu yıl 150. Yılını kutladığını hatırlatarak “Bizden önceki kuşaklar ve bugün bizler 150 yıldır Kızılayı nasıl yaşattıysak, siz gençler de gelecekte nice 150 yıllara taşıyacaksınız. Kızılaycılık, süreli bir şey değildir. Dünyada 1 günde 25 bin kişi ne yazık ki açlıktan ölüyor. Dünyanın derdi çok. Ekiplerimiz bugün dünyanın dört bir yanında savaş, kuraklık gibi nedenlerle zor durumda olan kişilere insani yardım ulaştırıyor. Dünyanın Kızılaya, Kızılayın da size ihtiyacı var. Sizleri daha çok yanımızda görmek istiyoruz. Yaşadığınız şehirlere döndüğünüzde mutlaka kan merkezlerimizi, şubelerimizi, afet merkezlerimizi ziyaret edin. Ailenizin, yakınlarınızın ve arkadaşlarınızın Kızılay gönüllüsü olmalarını sağlayın. Burada öğrendiklerinizi paylaşın” diyerek gençlere teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan da “Bu çatı altında olmak, iyilik aşısı olmak gibidir. O aşıyı aldığında hayatının sonuna kadar iyilik içinde Kızılaycı olarak yaşarsın. Mahallenizdeki bir yaşlıyı ziyaret etmek, sokak hayvanlarına yem vermek… Bunların hepsi Kızılaycılıktır. Herkesin Kızılaycılık yapacağı bir alan mutlaka var” dedi.

Öğrenciler,  Veda Gecesi için 1 haftalık kampta öğrendikleri halk oyunları, drama, görsel sanatlar, müzik eğitimlerinden oluşan özel bir gösteri hazırladı. Şiir dinletisi, tiyatro, halk oyunları ile sahne alan öğrencilerin gösterisi büyük beğeni topladı. Heybeliada Gençlik Kampı’nın 1. Devresinde  Hakkari, İzmir, Elazığ, Niğde, Afyon, Ankara, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli ve Kırıkkale’den gelen 11-14 yaş arasındaki 90 kız öğrenci bir hafta boyunca  lider öğretmenler eşliğinde afete hazırlık, ilk yardım, iletişim ve takım çalışması, proje yazma, Kızılay’ın faaliyetleri konusunda eğitim aldı.