Kızılay Kampları Her Hafta Yeni Öğrencileri Ağırlıyor

10/07/2018 Paylaş:   

İstanbul Heybeliada Gençlik Kampı 2. Devre öğrencileri, afetlere hazırlık, ilk yardım eğitimlerinin yanı sıra eğlence ve tatil imkanı buldukları bir haftanın ardından Veda Gecesiyle kamptan ayrıldı.
 
Heybeliada Gençlik Kampı  eğitim, spor ve eğlence dolu tatil imkanıyla birer haftalık devreler halinde Türkiye’nin dört bir yanından gençleri ağırlıyor. Kamp, 2. Devrede 81 ilden Sevgi Evleri’nde kalan, kamplarda yaşayan, şehit ve gazi çocukları ile okullarında başarılı olan kız öğrencilere ev sahipliği yaptı.

Öğrenciler, bir haftanın sonunda kampta öğrendikleri halk oyunları, drama, görsel sanatlar ve müzik eğitimlerinden oluşan özel bir gösteri ile Veda Gecesi töreni düzenlediler. Veda Gecesi’nde öğrencileri Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Teftiş Kurulu Başkanı Muharrem Kırcı, Genç Kızılay Başkanı Emre Koç ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Nurdal Durmuş yalnız bırakmadı.
 
Geleceğin Kızılaycıları Sizler Olacaksınız

Genel Sekreter Hüseyin Can, Türk Kızılayı’nın 150 yıllık bir yardım çınarı olduğunu belirterek “Bugün dünyanın neresinde ihtiyaç sahibi varsa, Kızılay halkımızın merhamet eli olarak onlara yardım ulaştırıyor. Burada afetlere hazırlık, afet risklerini azaltma, ilk yardım başta olmak üzere birçok konuda eğitim aldınız. Sizler de artık birer Kızılaycısınız. Siz gençleri çok önemsiyoruz. Kızılayımızın gelecekteki gönüllüleri, yöneticileri olarak aramıza hoş geldiniz. Buradan ayrıldığınızda Kızılayın birer parçası olarak başta ailenizi, kardeşlerinizi, arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi Kızılayın çalışmalarında yer almaları hususunda teşvik edeceğinizden eminim. Burada kurduğunuz güzel arkadaşlıklarınızın da hayat boyu sürmesini dilerim. Genç Kızılaycılar olarak, bu çınarı geleceğe sizler taşıyacaksınız” dedi.
Kamp ateşinin yakılmasıyla başlayan Veda Gecesi’nde sahne alan gençler şiir dinletisi, halk oyunları,  Çanakkale drama gösterisi ve ritim grubu gösterileriyle geceye renk kattı.