Kızılay Yönetiminden Bursa’ya Çıkartma

07/08/2018 Paylaş:   

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa’da temaslarda bulundu. Yerel yöneticilerle afet müdahale kapasitesinin artırılmasından Kızılay’ın çalışmalarını etkin kılmaya kadar birçok konuyu görüşen Genel Başkan Kınık, Bursa Şubesi’nin yeni yönetimini de kamuoyuna tanıttı.
 
Kızılay Bursa Şubesi’nin yeni Başkanı Davut Gürkan ve ekibini düzenlenen basın toplantısıyla tanıtan, hayırlı olsun dileklerinde bulunan Genel Başkan Kerem Kınık, Kızılay’ın Bursa’da hayata geçireceği önemli projelere de dikkat çekti. Kızılay’ın üç görev alanı olduğuna dikkat çeken Kınık, toplumu afetlere ve olağanüstü şartlara hazırlamak, toplum sağlığı noktasında hizmetler vermek ve ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesi noktasında çalışmalar yapıldığını dile getirdi.
 
Yaşlılar için bakım merkezi
 
Bursa’da yaşlıların sağlıklı bir ortamda hayatlarını sürdürebilecekleri ve bakımlarının yapılacağı merkezler oluşturmak için gerekli adımların atıldığı dile getiren Kınık, “Bursa’da yaşlılara sağlıklı yaşlanma mekanları, bakım hizmetleri alacakları merkezler oluşturmak noktasında bir takım adımlar atacağız. Bursa Valimiz İzzettin Küçük ile de bu hususta görüşmeler yaptık” diye konuştu.
 
Konuşmasında Kızılay’ın vekaletle kurban kesim kampanyasına da değinen Kınık, kurban bereketini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen Bursa halkına vekaletlerini Kızılay’a vermeleri çağrısında bulundu.
 
“Afet müdahale kapasitesi oluşturacağız”
 
Genel Başkan Kınık ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa temasları kapsamında Vali İzzettin Küçük’ü de makamında ziyaret etti.
 
Bursa'nın afetler konusunda yüksek risk taşıyan Marmara'nın bir destekçisi pozisyonunda olduğuna dikkat çeken Kınık, “Bu bölgenin hem beşeri hem doğal afet risklerini yeniden güncelliyoruz. Yüksek kapasiteli afet risk azaltma ve müdahale kapasitesi oluşturacağız. Bursa'nın özellikle erişim kolaylığı, endüstri ve tarım şehri olması, yardımlaşma kültürünün gelişmiş olması, bizler açısından çok teşvik edici noktadadır" diye konuştu.
 
Vali İzzettin Küçük ise “Kızılay bizim medarıiftiharımızdır. Sadece Türkiye'de değil, diğer ülkelerde de vicdanımızın sesi, eli, gözü, kulağı, güzelliğidir. İftiharla anılacak değerli çalışmalar yapmıştır. Kızılay'ın bir ferdi olmak bana gurur veriyor. Bursa'nın stratejik konumu, coğrafi yapısı, bütün çevre bölgelere hitap edecek bir güç merkezi oluşturabilecek mahiyettedir” dedi.
 
Bursa temaslarına Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Turunç, Dr. Naci Yorulmaz, Genel Sekreter Hüseyin Can ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan da katıldı.
 
Davut Gürkan’ın Şube Başkanı olduğu yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Doç. Dr. Murat Tutanç, Mürsel Durmaz, Mehmet Baki Kayacan, Osman Nuri Koçdemir, Nesrin Demirkan, Ahmet Emin Yılmaz, Özcan Susmaz.