Haber Arşivi

5 / 5
08/08/2018

Meclis Başkanı’nın Kurban Vekaleti Kızılay’a

Bu yıl yurt içinde ve yurt dışında 170 bin vekâlet sahibi adına kurban kesimi yapıp, milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedefleyen Türk Kızılayı’na, geçen yıllarda olduğu gibi siyasiler ve üst düzey bürokratlar da vekâlet veriyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım ve eşi Hanımefendi Semiha Yıldırım ile İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da kurban vekâletlerini Kızılay’a vererek örnek oldu.
 
Kızılay’a her dönem desteğiyle bilinen Meclis Başkanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım kendi adlarına hem yurt içi hem de yurt dışı kurban vekaletlerini Kızılay’a verdi.
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da kurban vekaletini Kızılay’a veren örnek isimlerden oldu.
 
Bu yıl ihtiyaç sahibi 3 milyon 800 bin kişinin sofrasına kurban bereketini taşıyacak olan Kızılay, vekalet sahipleri ile ihtiyaç sahipleri arasında güvenli köprü olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ