Haber Arşivi

5 / 1
09/08/2018

Ordulu Selzedelerin Yarasını Kızılay Sarıyor

Ordu’nun Fatsa, Perşembe ve Ünye ilçelerinde aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen selden dolayı binlerce insan olumsuz etkilendi. Olay üzerine hızla harekete geçen Kızılay, yaraları sarmaya başladı.
 
Afet haberinin alınmasının ardından Ulusal Afet Yönetimi Müdürlüğü, Kuzeydoğu Anadolu (Erzurum) Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü, Trabzon Yerel Afet Yönetim Merkezi ve bağlı Şube Başkanlıkları harekete geçti. AFAD başta olmak üzere afet müdahalesi geçekleştiren tüm kuruluşlarla koordinasyon sağlayan Kızılay, mağduriyet yaşayan mevsimlik işçilerin ihtiyacını karşılamak için de planlama yaptı.
 
Saraycık Mahallesi'nde Elekçi Irmağı kenarındaki alanda yaşayan mevsimlik tarım işçileri, olası bir taşkından dolayı Necip Fazıl Kısa Kürek Anadolu Lisesi Yurdu'nun bahçesine yerleştirildi. İhtiyaçları ise Kızılay tarafından karşılanmaya başladı.
 
Çadır, battaniye, mutfak seti, hijyen seti ve benzeri malzemeleri selzedelere dağıtan Kızılay, sıcak yemek dağıtımına da başladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ