Kızılay, Yeni Şubeleriyle İyilik Yarışını Sürdürüyor

10/08/2018 Paylaş:   

Ülkemizde ve dünyadaki insani yardım çalışmalarını Genel Müdürlüğü ve Şubeleri aracılığıyla yürüten Kızılay, yeni şubeleri ve gönüllüleriyle iyilik ve hizmet yarışını sürdürüyor. İstanbul’da Büyükçekmece Şubesi, Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla törenle açıldı.

Emek veren tüm Kızılaycılara minnettarız
Büyükçekmece Şube Başkanı Atilla Çiftçi, açılışa katılan tüm davetlilere destekleri için teşekkür etti. Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ise,  Kızılay'ın 150 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu hatırlatarak şunları söyledi;  “Dünyaya umut olan Kızılay iyilik hareketinde, daha fazla gayret gösterecek, daha çok zaman harcayacak ve fedakarlık gösterecek, bu bayrağı daha yükseğe taşıyacak arkadaşlarımızla yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz. Bu bir iyilik yarışı. Türkiye, dünyada iyilik yarışında nasıl birinciyse Büyükçekmece şubemiz sizlerin de katkısıyla yardım çalışmalarında İstanbul'da birinci olacak” dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Turunç, Kızılay'ı 150 yıllık serüveninde görev alan genel başkanların, yönetim kurulu üyelerinin, şube başkanlarının, temsilciliklerin, profesyonel çalışanlarının bulunduğu noktaya getirdiğinin altını çizerek “Emek veren herkese şükranlarını iletiyorum. Bizden desteğini esirgemeyen bağışçılarımıza ayrıca minnettarız. Şube Başkanımız Atilla Çiftçi ve ekibine başarılar diliyorum” diye konuştu.
Büyükçekmece Şubesinin açılışına Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can,  Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ile ilçe protokolü katıldı.