Muharrem Ayında Ağızları Tatlandıran Etkinlik

21/09/2018 Paylaş:   

Hiçbir ayrım gözetmeksizin insani yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren Türk Kızılay, Muharrem ayı orucunun tamamlanması sebebiyle Ankara Kızılay Meydanı’nda binlerce kişiye aşure ikram etti.
 
Afet anındaki yardımlarının yanı sıra önemli günlerde de vatandaşların yanında yer alan Türk Kızılay, Muharrem ayı sebebiyle Kızılay aşçılarının yaptıkları aşurelerle binlerce vatandaşın ağzını tatlandırdı. Kızılay gönüllüleriyle birlikte Ankara Milli İrade Meydanı’ndaki Güvenpark’ta ikram için kurulan Kızılay çadırının altında gerçekleşen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 
50.000 Kişiye Aşure Dağıtılacak
 
Vatandaşlara aşure ikram eden ve Muharrem ayı vesilesiyle tüm insanlara barış ve mutluluk dileyen Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşegül Genç, “Türkiye’de yaşanan tüm inançlara saygımızı sunuyoruz. Kızılay olarak dil, din, ırk ayrımı yapmadan herkesin her zaman yanındayız.” dedi. Bütün Müslümanlar’ın Muharrem ayını kutlayan Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç ise her günün Muharrem ayı gibi bereketli olması ve bu ayın insanlığa, İslam alemine hayırlı olması dileğinde bulundu.
 
Yaklaşık 50 bin porsiyon aşure dağıtımının yapılacağını ifade eden Türk Kızılay Ankara Şubesi Başkanı ve Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Hizanlıoğlu da, “Bilindiği gibi Muharrem ayı içerisindeyiz. Türk Kızılay olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı boyunca da Ankara’nın muhtelif bölgelerinde aşure dağıtımı yapacağız. Ulucanlarda bir aş ocağımız var. Orada her gün 10 bin kişilik aşure hazırlanıyor ve dağıtılmak üzere Ankara’da belirlediğimiz noktalara gönderiliyor. Gönüllülerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz dağıtımlarımızın ilkini Hacı Bayram’da yaptık. Bugün ise Kızılay’daki Güvenpark’ta yapıyoruz. Muharrem ayı boyunca her gün başka bir bölgede dağıtım yapmaya devam edeceğiz. Herkesin Muharrem ayını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.
 
Ankara’daki aşure ikramının yanı sıra Türkiye genelindeki Kızılay şubeleri de hazırladıkları aşureleri vatandaşlara ikram etti.