Minik Ayaklar Kızılay’la Üşümüyor

12/10/2018 Paylaş:   

Minik Ayaklar Üşümesin projesiyle binlerce çocuğa ayakkabı ulaştıran Kızılay, Aydın’ın Efeler ve Yenipazar ilçelerinde eğitim gören 385 ilkokul öğrencisine de bot ve spor ayakkabı desteğinde bulundu.
 
İhtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay, FLO ayakkabı firmasının bağışıyla Aydın’ın Efeler ilçesinde 255, Yenipazar ilçesinde ise 130 ihtiyaç sahibi öğrenciye bot ve spor ayakkabı ile kırtasiye yardımı yaptı. Yeni ayakkabılarını alan çocuklar büyük mutluluk yaşadı. 
 
“Kızılay, göğsümüzü kabartan bir yardım kuruluşumuz”
 
Öğrencilerin yüzündeki mutluluğun kendilerini çok sevindirdiğini söyleyen Efeler Kaymakamı Cemal Şahin ise, “Kızılay, yurt içi ve dışında her zaman göğsümüzü kabartan bir yardım kuruluşumuz. Olağanüstü dönemlerde insanların yardımına koşan ve kriz dönemlerinde insanlarımızı destekleyen kuruluşumuz. Bizler de mülki idari amirleri olarak birlikte çalışmaktan keyif alıyoruz.” dedi.
 
Yardım projelerine devam edeceklerini belirten Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi ise daha çok ihtiyaç sahibine ulaşma noktasında hayırsever vatandaşların katkısını beklediklerini dile getirdi.  Programa, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Aydın Şubesi Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci ile FLO ayakkabı firmasının Genel Müdürü Tahir Bayraksoy da katıldı.