Urla Şubesi’nden Bilim Şenliğine Destek

18/10/2018 Paylaş:   

Sosyal çalışmalarıyla örnek olan Türk Kızılay Urla Şubesi, İzmir’in Urla ilçesinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Şenliği’ne katılan öğrencilere kumanya desteğinde bulundu.
 
Deniz, tarım, arkeoloji ve gündelik yaşamla bilimin ilişkilendirilmesini destekleyen çalışmalara yer verilen “Bilim Hayatımızın İçinde” temalı şenlikte Türk Kızılay Urla Şubesi Kadın Kollarının hazırladığı 1000 soğuk sandviç, ayran ve suyla birlikte öğrencilere ve eğitmenlere dağıtıldı. Urla Şubesi’nin 2015’ten bu yana yürüttüğü “Hayata Bağlan” Projesi kapsamında eğitim alan engelli ve otistik çocuklar ise Prof. Dr. Gülnur Metin’in “Deniz Canlıları ve Biz” atölye çalışmasına ve oryantring istasyonunda etkinliğe katıldılar.
 
“Çocuklarımıza Kızılay’ı tanıtma şansımız oldu”
 
Kızılay’ın hayatın her anında vatandaşların yanında yer aldığını belirten Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık, “Bu etkinliğe katılarak yarının büyükleri çocuklarımıza Kızılay’ı tanıtma şansımız oldu. Otistik ve fiziksel engelli çocuklarımızın atölyelere katılımı ise onların bilgi birikimi açısından çok önemliydi. Çocuklarda hem Kızılay ve gönüllülük hem de engelli farkındalığı yaratmış olmanın mutluluğunu yaşadık. Etkinliğe katkı sağlayan Kadın Kolları üyelerimize çok teşekkür ederim.” dedi.