Kızılay, Diyarbakır Gençlik Festivali’nde

22/10/2018 Paylaş:   

Gençleri sanat, spor, eğlenceyle buluşturmak ve istihdam oluşturmak amacıyla ikincisi Diyarbakır’da düzenlenen Ziraat Gençlik Festivaline Kızılaycılar da destek verdi. Festivale katılanlara 40 bin adet kumanya dağıtıldı. Kan bağışı organizasyonu düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlama vuruşunu yaptığı Şöhretler Karması maçında ise Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık sahaya çıktı.
 
18-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Ziraat Gençlik Festivali'ne onbinlerce kişi katıldı. Geleneksel ve yeninin harmanlandığı sergiler, dijital oyunlar, spor turnuvaları, dev akıl oyunları ve yarışmalara sahne olan festivale destek için Kızılay çalışanları ve gönüllüleri de yer aldı.
 
Kurulan stantlarda Kızılay’ın çalışmaları anlatılırken, kan bağışı organizasyonu da düzenlendi. Genç Kızılaycılar ise festival alanının çeşitli noktalarında katılımcılara kumanya ikram etti.
 
Şöhretler Karması
 
Festival kapsamında Şöhretler Karması futbol maçı da oynandı. Bakanlar, Milletvekilleri, bürokratlar ve eski futbolcuların yanı sıra Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın da forma giydiği maçın başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.