Uluslararası Delegelere “Harekete Geçirme” Eğitimi

09/11/2018 Paylaş:   

Yurt içi ve yurt dışındaki insani yardım faaliyetleriyle dünyada söz sahibi olan Türk Kızılay, daha etkin bir saha çalışması için eğitim organizasyonları düzenliyor. Bu kapsamda Uluslararası Delegeler için Harekete Geçirme ve Hazırlık (IMPACT) Eğitim Programı Türk Kızılay’ın ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Ulusal dernekler tarafından istihdam edilen, uluslararası faaliyetlerde delege olarak görevlendirilecek personellerin, Kızılay Kızılhaç hareketinin ilkelerini, görevlerini, kurum kültürünü, çatışmalarda, afetlerde ve kapasite geliştirme çalışmalarındaki görevini anlamasını sağlayarak delege olarak görevlerini güvenli bir biçimde yerine getirmeleri için gerçekleştirilen eğitim programına Uluslararası Kızılay Kızılhaç Federasyonu’ndan Jean Francois Goulay ile Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nden Darko Jordanov eğitici olarak destek verdi. Eğitime katılan 16 Türk Kızılay personelinin yanı sıra Bosna Hersek Kızılhaçı’ndan 2, Bulgar Kızılhaçı’ndan 1, IFRC Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinden 1 ve IFRC Türkiye ofisinden 2 olmak üzere toplam 22 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Eğitim sonrasında başarılı olan katılımcılar sertifikalarını Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük’ten aldı. Genel Müdür Altan ayrıca eğitim programını gerçekleştiren Jordanov ve Goulay’e de teşekkür belgesi verdi.