Kızılay’dan Hatay'daki Selzedelere Yardım

16/11/2018 Paylaş:   

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen selden etkilenen vatandaşların yanında olan Kızılay ekipleri, gıda malzemesi, yatak, battaniye, yorgan ve yastık yardımında bulundu.

Rehyanlı’da meydana gelen selin ardından hemen harekete geçen Kızılay ekipleri ihtiyaç tespiti çalışmalarının ardından yağış nedeniyle su baskını yaşanan mahallelerdeki vatandaşlara yardım malzemesi ulaştırdı.

“200 eve yardım ulaştırdık”

Su baskınlarının yaşandığı evleri ziyaret ederek eksikleri tespit ettiklerini ve afetzede vatandaşların yanında olduklarını belirten Türk Kızılay Reyhanlı Şubesi Başkanı Ahmet Horoz, “Vatandaşlarımıza acil ihtiyaçları olan gıda, yatak, battaniye, yorgan ve yastık verildi. 200 eve yardım ulaştırdık. Sahadaki arkadaşlarımız çalışmalara devam ediyorlar, mağdur olan ailelerimize gıda yardımlarımız devam edecek.” dedi.

“İhtiyaçlarımız hemen giderildi”

Evi su altında kalan Meryem Dönmez, kendilerine hemen yardım ulaştırıldığını ifade ederek, “Devletimiz hemen yardımımıza geldi. İhtiyaçlarımız hemen giderildi. Bize destek olanlara, Kızılay’a teşekkür ederiz. Su baskının yaşandığı andan itibaren tüm yetkililer bizlerle ilgilendi, herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.