Kızılay Tekerlekli Sandalyelerle Gazze’de Engelleri Kaldırdı

21/11/2018 Paylaş:   

Filistinlilere yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren Türk Kızılay, Gazze'de gerçekleştirdiği tekerlekli sandalye dağıtımıyla engelli ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Hayırseverlerin desteğiyle temin edilen yüz adet tekerlekli sandalye, aralarında İsrail askerlerinin ateş açması sonucu engelli hâle gelen Filistinlilerin de bulunduğu ihtiyaç sahiplerine Gazze Şeridi'nin Beyt Lahiya bölgesinde teslim edildi.

“Hayırsever bağışçılarımıza teşekkürler”

Gazze Şeridi genelinde yapılan dağıtımlarla engelli ve aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin bir kısmına ulaşıldığını dile getiren Türk Kızılay Filistin Delegasyon Başkanı Yiğit Olçay, projeye destek veren hayırsever bağışçılara teşekkür ederek, bölgede destek bekleyen çok sayıda engelli olduğunu, benzer yardımların yapılabilmesi için daha fazla hayırseverin duyarlılığına ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Kızılay Filistinlilerin yanında

Gazze Şeridi'nin yanı sıra işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de Filistin Kızılayı ile projeler gerçekleştiren Türk Kızılay, 2006'den bu yana bölgedeki daimi delegasyonu ile ihtiyaç sahibi Filistinlilere yardım ulaştırıyor.