Genç Kızılay’dan Zorunlu Göç Çalıştayı

07/12/2018 Paylaş:   

Dünyanın en fazla mülteci barındıran ülkesi Türkiye’de göç konusunu Genç Kızılaycılar da masaya yatıracak. 3 gün sürecek olan Uluslararası “Zorunlu Göç: Fırsatlar ve Zorluklar Gençlik Çalıştayı” gençlerin, zorunlu göçmenlerin uyum sorunlarına çözüm üretebildiği etkin bir organizasyon olacak.

Genç Kızılay Ankara tarafından düzenlenecek olan çalıştayın açılışını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan yapacak.

Göç merkezi olarak Türkiye'ye giderek artan talebin iyi yönetilmesi ve ülkeye ekonomik, siyasi ve sosyal kazanım olarak geri dönmesi için sorunların belirlenmesine yönelik gençler tarafından çalışma yapılacak çalıştayda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve çeşitli üniversitelerden konunun uzmanları sunum yapacak. Çalıştayda ayrıca öğrenci oturumları da gerçekleştirilecek. Katılımcılar ayrıca, “zorunlu göçmenler” ile bir araya gelerek göçmenlerin görüşleri ve deneyimleri ile ilgili objektif gözlem yapma imkanı bulacak.

Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda (Emrah Mah. İncirli, Keçiören/Ankara) 15-17 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek çalıştaya katılmak ve detaylı bilgi almak için dokümanları inceleyebilirsiniz.