Ankara Şubesi’nden Gönüllülük Söyleşisi

07/12/2018 Paylaş:   

Türk Kızılay Ankara Şubesi bünyesindeki Gençlik Merkezi’nde Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla konusu “Gönüllülük” olan bir söyleşi düzenlendi.

Gençlerin katılım sağladığı söyleşiye Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Eskişehir Şubesi Başkanı Yüksel Girgin ve Samsun Şubesi Başkanı Habib Demirel de eşlik etti.

“Attığımız adımlar hep iyilik adına olmalı”

İyilik adına attığı 45 yıllık adımlarda Kızılay’ın birinci sırada olduğunu belirten Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, “Biz niçin gönüllü olmak zorundayız. Neden bu gönüllü hareketin içinde olmak, iyilik adına koşmak zorundayız. Bunun bir başlangıcı tarihi var, temeli var, oluşumu, mantığı var. Bu mantığı iyi bilirsek, onun üzerine bina inşa edersek ömrümüz iyiliklerle geçer. Hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yaptığınız yol haritanızda iyi insan olmak zorundasınız. İyi insan olunursa iyi meslek sahibi olunur. Attığımız adımlar hep iyilik adına olmalı, zeka ölçümüze göre değil” dedi.

Genç Kızılay Ankara, Ankara Şube Kadın Kolları ve Çocuk Koruma Merkezi yetkililerinin hediye takdiminin ardından söyleşi sona erdi.