Filistin Kızılayı 50 Yaşında

14/12/2018 Paylaş:   

Dünyanın en zorlu coğrafyasının, Filistin’in ulusal derneği olan Filistin Kızılayı 50. yaşını diğer ulusal derneklerden temsilcilerin katılımıyla kutladı. Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu Başkanı Francesco Rocca’nın da katıldığı etkinlikte Filistin Kızılayı’nın gelecek dönem projelerinden hangilerinin destekleneceği ele alındı.

Türk Kızılay’ı temsilen Uluslararası Programlar ve Operasyonlar Müdürü Alper Uluca’nın yanı sıra 20 ulusal dernekten üst düzey yöneticilerin katıldığı programda bölgedeki insani sorunlar da ele alında. Ulusal dernek temsilcilerinin gerek Gazze Şeridinde,  gerekse Filistin’in genelinde yürüttükleri insani yardım çalışmalarıyla ilgili sunum yaptığı programda Alper Uluca “Kızılay olarak 2008 yılından bu yana, kesintisiz olarak bölgeye yardımda bulunuyoruz. Milyonlarca dolar değerinde olan yardımlarımız sayesinde Filistinli kardeşlerimizin yarasını bir nebze de olsun sarmış olmanın huzurunu yaşıyoruz. Bölgede barış ilan edilene kadar Filistin halkına desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Program, ulusal derneklerin Filistin Kızılayı’nın hangi alanlarda destekleneceğinin detaylı olarak ele alındığı çalıştay ile devam etti.

Türk Kızılay ailesi olarak, zorlu bir coğrafyada insanlık adına önemli çalışmalar yürüten Filistin Kızılayı’nın 50. yaşını kutluyoruz.