WEFA Derneği’yle İş Birliği

19/06/2019 PAYLAŞ:   

Dünya genelinde geliştirici projeler ve insani yardım faaliyetlerinde bulunan Türk Kızılay, yaptığı iş birlikleriyle de gücüne güç katıyor. Bu kapsamda WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’yla da insani yardım alanlarında iş birliği protokolü imzalandı.
 
Farklı coğrafyalardaki daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay, merkezi Almanya’da olan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’yla da iş birliği yaptı. Protokolü Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve WEFA Yönetim Kurulu Başkanı H. Musab Aydın imzalarken Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük de eşlik etti.
 
“Avrupa’daki yardımseverlerimiz ve dünyadaki muhtaçlar daha güvenli köprülerle bağlanacaklar”
 
Almanya merkezli WEFA derneğiyle güzel bir iş birliğine imza attıklarını dile getiren Genel Başkan Kınık, “Protokolümüzle hem afetlerde hem insani yardıma ihtiyaç duyulan zamanlarda ve bölgelerde ortak operasyonlar yapmayı, gönüllülük ve dayanışma bilincini birlikte geliştirmeyi, savaş, kıtlık, afet coğrafyalarındaki etkinliğimizi birlikte iş birliği yaparak arttırmayı amaçlıyoruz. Bundan önce de birlikte pek çok ortak operasyonumuz ve dayanışmamız oldu. Bundan sonra da bu iş birliği anlaşmamız çerçevesinde daha nitelikli çalışmalarımız olacak. Hem Avrupa’daki yardımseverlerimiz hem de dünyadaki muhtaçlar iki kuruluşun iş birliğiyle birbirlerine daha sağlam ve güvenli köprülerle bağlanmış olacaklar.” ifadesinde bulundu.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Aydın ise “Özellikle Avrupa’daki gençlerimizin yardım bilincini geliştirme noktasındaki çalışmalar veya acil yardımlar, diğer kampanya ile projeler noktasında Kızılay’la birlikteliğimiz inşallah hayırlara vesile olur.” dedi.
 
WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu
 
WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, din, dil, ırk, renk, bölge farkı gözetmeksizin dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, sahipsiz tüm insanlara insani yardım ulaştırmak için her türlü girişimi yapmak üzere kurulmuştur. 2006 yılında kurulan ve kısa sürede 70 ülke ve bölgeye insani yardımlarla birlikte insani duyguları da götüren WEFA, yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesi için çalışmakta; bu amaçla birçok sosyal ve kültürel yardım faaliyeti gerçekleştirmektedir. Politik faaliyeti olmayan, sadece insani yardım amaçlı kurulan WEFA, bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur.