Kızılay Yönetiminden Huzurevine Sürpriz Ziyaret

28/01/2014 PAYLAŞ:   

Türk Kızılayı Şişli Şubesi Zeynep-M. Nedim Oyvar Huzurevi sakinleri, Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar ve Yönetim Kurulu üyelerinin sürpriz ziyaretiyle keyifli anlar yaşadı. Huzurevi sakinleri, kendileriyle birlikte öğle yemeği yiyen Türk Kızılayı yöneticileri ile bol bol sohbet etti.
 
Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar başkanlığındaki Türk Kızılayı Yönetim Kurulu, iki haftada bir gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı için sürpriz bir adres seçti. İstanbul Kartal’da Şişli Şubesi’ne bağlı Zeynep-.M.Nedim Oyvar Huzurevi sakinleri, karşılarında Türk Kızılayı Yönetim Kurulu üyelerini görünce şaşı ve mutluluğu bir arada yaşadılar.
 
Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Başkan Yardımcıları Nihat Adıgüzel ve Prof. Dr. Sefa Saygılı, Genel Sekreter Av. Ulviye Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar ile Yönetim Kurulu üyeleri Gülay Aslan, Prof. Dr. Gülsüm Özet,  Tuncay Kopuz, İsmail Hakkı Turunç, Kamil Kolabaş ve Dr. Ahmet Özdemir ile Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Aslan, Başkan Yardımcısı Hasan Karahan, Murat Koçak ve Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, huzurevi sakinleri ile birlikte yemek yedi. Yemek sırasında bol bol sohbet etme imkânı bulan huzurevi sakinleri, Türk Kızılayı çatısı altında bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek verilen hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
 
Suriyeli Çocuklara Yakın İlgi
 
Yemeğin ardından Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri, huzurevi sakinleri ile birlikte ziyaret anısına pasta kesti. Huzurevi sakinleri, Türk Kızılayı üst yönetimi ile günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi.
 
Türk Kızılayı yöneticilerinin ziyaret için bir başka adresi de Akfırat’da yapımı tamamlanan Marmara Afet Lojistik Merkezi oldu. Kızılay yöneticileri, incelemede bulundukları merkezde kurulan çadırlarda geçici olarak misafir edilen Suriyeli ailelerin çocuklarıyla da yakından ilgilendi.