KURUMSAL HABERLER

IMC’den Toplum Merkezi Çalışanlarına Eğitim
5 / 1
18 / 08 / 2016

IMC’den Toplum Merkezi Çalışanlarına Eğitim

Türk Kızılayı İstanbul Toplum Merkezi çalışanlarına International Medical Corps (IMC) uzmanları tarafından ruh sağlığı ve psikososyal müdahale tarama, tanıma ve yönlendirme eğitimi verildi.
 
Barınma merkezleri dışında yaşayan geçici koruma altındaki Suriyeliler için psikososyal destek sağlamak, yönlendirme ve eğitim hizmetleri sunmak amacıyla Kızılay tarafından hayata geçirilen Toplum Merkezleri her geçen gün standartlarını yükseltiyor. Bu kapsamda, dünyanın en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan International Medical Corps (IMC) tarafından merkez çalışanlarına eğitim verildi. Eğitim kapsamında ruh sağlığı nedir, ruh sağlığı semptomları, ruh sağlığı ve vaka yönetimi gibi konular ele alındı.
 
Eğitime İstanbul, Konya Ankara, Şanlıurfa, Kilis Toplum Merkezinde çalışan Psikolog, vaka çalışanları ve sosyal hizmet uzmanları katıldı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ