KURUMSAL HABERLER

İstanbul Bağcılar Toplum Merkezi Faaliyete Başladı
5 / 3
18 / 08 / 2016

İstanbul Bağcılar Toplum Merkezi Faaliyete Başladı

Suriye İnsani Yardım Operasyonu kapsamında koruma altındaki Suriyeliler için yönlendirme, eğitim hizmetleri sunmak ve psikososyal destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen Türk Kızılayı Toplum Merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Yeni merkez İstanbul Bağcılar’da açıldı.
 
Türk Kızılayı, Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) – Avrupa  İnsani Yardım Ofisi (ECHO) desteği ile kurulan İstanbul Bağcılar Toplum Merkezi’nde savaş durumundan en çok etkilenen kadın ve çocuklara hizmet veriliyor. Merkezden ayrıca Suriyeli yetişkin erkekler ve özel ihtiyaçlara sahip kişiler de yararlanıyor. UNICEF işbirliğiyle oluşturulan Çocuk Dostu Alan’da ise ülkelerinde yaşadıkları savaş ortamından kaçarak ülkemize sığınan çocukların psikolojik gelişimlerine katkı sağlanıyor.
 
Şanlıurfa, İstanbul, Konya, Ankara ve Kilis’in ardından faaliyetine başlayan Türk Kızılayı Bağcılar Toplum Merkezi’nden sonra Bursa’da da yeni bir merkez açılması planlanıyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ