KURUMSAL HABERLER

Taş ve Odun Parçaları 'Yaşlı Eller'de Renkleniyor
5 / 0
27 / 12 / 2016

Taş ve Odun Parçaları 'Yaşlı Eller'de Renkleniyor

Türk Kızılayı Akçakoca Yaşlılar Konukevinde yaşamını sürdüren 50 yaşlı, Halk Eğitim Merkezince geliştirilen proje kapsamında, kumsaldan topladıkları taş ve odun parçalarını boyayarak süs eşyası yapıyor.
 
Çalışmalarda kendilerini ifade edebilme ve hayal güçlerini geliştirme fırsatı bulan yaşlılar, bir yandan da içlerindeki sanat ve doğa sevgisini, ilerlemiş yaşlarına rağmen ortaya koydukları eserlerinde yaşatıyor.
 
Konukevi Müdürü Suat Çakmak, konuklara yönelik psikososyal destek faaliyetleri kapsamında uygulanan "yaşam boyu öğrenme" süreciyle ilgili projede taş boyama etkinliği gerçekleştirildiğini söyledi.
 
“Normalde yaşlılık, birine bağımlı olarak yaşanan süreç olarak bilinir” diyen Çakmak, ancak burada onlara birilerine bağımlı, tüketen kişiler olmadıklarını göstermeye çalıştıklarını ifade etti. Çakmak, “Amacımız onların yaşamlarına yıl değil, yıllarına yaşam katmak” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ