KURUMSAL HABERLER

Muş'taki Sağanak Yağıştan Etkilenen Vatandaşlara Gıda Yardımı
5 / 0
17 / 04 / 2017

Muş'taki Sağanak Yağıştan Etkilenen Vatandaşlara Gıda Yardımı

Muş'ta etkili olan sağanak nedeniyle çok sayıda evi su bastı, yollar tahrip oldu, menfezler yıkıldı. Türk Kızılayı ekipleri ise sağanak sonucu evleri zarar gören vatandaşlara gıda yardımı yaptı.
 
Bölgede meydana gelen sağanak nedeniyle evleri zarar gören vatandaşlara Kızılay’ın yardımı gecikmedi. En fazla zararın yaşandığı köyler arasında bulunan Ilıca’ya gelen Türk Kızılayı ekipleri, köydeki vatandaşlara gıda yardımında bulundu. Köyün üst kısmından geçen Ilıca Deresi’nin taşması sonucu mahsur kalan köylüler, dere yatağına sürüklenen kütükleri köprü olarak kullandı. Kütüğün üzerinden geçerek Kızılay ekiplerine ulaşan bazı köylüler, aldıkları gıda malzemelerini derenin karşısında bekleyen yakınlarına ulaştırdı.
 
Ilıca köyünde sel yaşandığı yönünde bilgi aldıktan sonra bölgeye hareket ettiklerini anlatan Türk Kızılayı Doğu Anadolu Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürü Baran Akar, "Burada heyelan ve taşkınlardan dolayı ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bizde zor durumda olan vatandaşlarımıza destek olmak için acilen bölgeye geldik. Getirdiğimiz gıda malzemelerini ise köylülerimize teslim ettik.” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ