Kurumsal Haberler

Kızılaycılar, Anneleri ve Çocuklarını Unutmadı

15/05/2017 PAYLAŞ:

Kızılay çalışanları ve gönüllüleri bu Anneler Günü’nde de birbirinden farklı etkinliklere imza attı. Sadece anneler değil, annesini bir daha göremeyecek olan çocuklar da unutulmadı.
 
En kapsamlı etkinlik şehit ve engelli anneleri için bu yıl altıncısı düzenlenen Anneler Günü Kır Yemeği oldu. Türk Kızılayı'nın, Engelsiz Yaşam Vakfı ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin katkılarıyla düzenlediği etkinlik, üniversitenin Davutpaşa Yerleşkesi Otağ-ı Hümayun alanında gerçekleşti.
 
Etkinliğe Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Merter Şube Başkanı Erhan Tan, Üniversite Rektör Yardımcısı Yavuz Erişen, Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan ve aileler katıldı.
 
Gurur duydukları gençlerin annelerini görmekten onur duyduğunu söyleyen Hüseyin Can, “Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Evlatların annelere verdikleri değer, anneler gününü kutlamakla özdeşleşiyor. En hayırlı evlat ölmüş annelerimizin arkasından dua edendir” dedi. Can, Veysel Karani'nin anne sevgisini katılımcılara anlatarak anne duası almanın önemine değindikten sonra programa destek veren kuruluşlara teşekkür etti.
 
Benzer şekilde Sinop Şubesi yönetici ve gönüllüleri de bu anlamlı günde şehit ailesi ziyaretinde bulundu. Bartın şubesi ise huzrevi ziyaretinde bulundu.
 
Kızılaycılar, Anneler Günü’nde yetim çocukları unutmadı. Suriye’nin İdlib kentinde koruma altına alınan yetim çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Silahlı saldırılar sonucu anneleri kaybeden yüzlerce çocuğa yalnız olmadıkları hatırlatıldı.

Benzer şekilde Sinop Şubesi yönetici ve gönüllüleri de bu anlamlı günde şehit ailesi ziyaretinde bulundu. Bartın şubesi ise huzurevi ziyaretinde bulundu. Eskişehir Şubesi ise anneler için bir program organize etti. Canik Şubesi köyleri ziyaret ederek annelere hediyeler verdi. Suriyelilere hizmet verilen Toplum Merkezlerinde de Anneler Günü heyecanı vardı.