Kurumsal Haberler

Kızılay’ın Afganistan’a Yardımları Devam Ediyor

08/10/2018 PAYLAŞ:

Afganistan’daki ihtiyaç sahiplerine uzun zamandır yardımlarını sürdüren ve yardımları daha sistematik hale getirmek için ülkenin başkenti Kabil’de daimi temsilcilik açan Türk Kızılay, bu defa yaklaşık bin 500 kişilik ihtiyaç malzemesi dağıttı.
 
Afgan Kızılayı’nın Kabil ofisinde düzenlenen dağıtım törenine Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük ve Delegasyon Başkanı Mücahit Salih Duran katıldı. Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Oğuzhan Ertuğrul, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Vekili Abdullah Ayaz ile Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği İçişleri Bakanlığı Müşaviri İlker Türkbayrak da dağıtım çalışmasına destek verdi.
 
Bin 500 kişilik yardım
 
Genel Müdürü Altan, Afganistan'ın yaklaşık 40 yıldır savaşlar yaşadığını, bu durumun Afganistan'ı çok yorduğunu ve Afgan halkını fakir bıraktığını söyledi. Kızılay olarak Afgan halkının ihtiyaçlarını gidermek ve onlara yardımcı olmak için Afganistan'da bir ofis açıldığını ifade eden Altan, ofisin Afgan Kızılayı ile yardım faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Altan, Kabil'de yardıma muhtaç yaklaşık bin 500 kişiye bir ay yetecek kadar gıda yardımı yapıldığını kaydetti. Afganistan'da muhtaç insanların ve işsizliğin çok fazla olduğunu dile getiren Altan, bu nedenle yardım faaliyetlerinin bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.