Kurumsal Haberler

Kızılay İyilik Elçilerine Onur Gecesi

30/10/2018 PAYLAŞ:   

Türkiye geneline yayılmış şube ve temsilcilikleriyle iyilik dağıtmaya, ihtiyaç sahibinin yanında olmaya devam eden Türk Kızılay, iyilik elçisi Şube başkanları ve Temsilcilik koordinatörlerini Onur Gecesi’nde bir araya getirdi.
 
Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu, Kızılay ailesini Antalya’da bir araya getiren etkinlikte, Kızılay’a uzun yıllar emeği geçen, Kızılay markasını bulundukları bölgede en iyi şekilde temsil eden başkanlara madalya ve berat verildi. Organizasyon kapsamında, Kızılay 15 Temmuz şehidi Serhat Önder’in ailesi başta olmak üzere görevi başındayken şehit olan Kızılaycıların ailelerine, gazi olan çalışanlara, Kızılay’ın kurucusu Marko Paşa’nın torunu Despina Anats ve 25 yıl Genel Müdürlük yapan Ünal Somuncu da madalya ve beratlarını Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın elinden aldı.
 
Onur Programının açılışını yapan Genel Başkan Dr Kerem Kınık, Kızılay’ın kan ve tüm yaşamsal ihtiyaçları karşılamak gibi bir görevi üstlendiğini, doğal afetlerin, yoksulluğun, savaşın vurduğu her yere yardım götürmeye devam ettiğini kaydetti. Dünyada adaletsizliğin devam ettiğini vurgulayan Kınık, “Afrika'da hiç doktor görmeden doğup, büyüyüp, ölen insanlar var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi birkaç ses olmasa dünyada zalime 'zalim' diyecek kimse yok. Kızılay olarak da acıları dindirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Kızılay, kurulduğu tarihten bu yana milyonlarca insana yardım ulaştırdı ve ulaştırmaya devam ediyor” diye konuştu.
 
Gönüllülük hareketi Kızılay
 
Kızılay’ın tamamen gönüllü bir hareket olduğunun altını çizen Kınık, "Vatandaşlarımızın desteğiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geçen yıl insanlara en fazla yardım eden ülke Türkiye oldu” dedi. Kınık, Kızılay’I bu günlere güçlü bir şekilde taşıyan şube başkanlarına teşekkür etti. İyilik hareketi Kızılay’ın daha güçlü olması, geleceğe sağlam adımlarla yürümesi için günün imkanlarını iyi değerlendirmesi, büyük olmasının yetmeyeceğini aynı zamanda hızlı da olmasının gerektiğini söyleyerek, bu konuda tüm Kızılaycılara görev düştüğünü söyledi.
 
Tören kapsamında Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Turunç ve Dr. Naci Yorulmaz, Genel Sekreter Hüseyin Can, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar ile Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz da şube başkanlarına madalya ve berat takdim etti. Programa Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan’ın yanı sıra Denetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Dr. İbrahim Altan da katıldı.
 
Onur Programı kapsamında bir de gala yemeği düzenlendi. Kızılay’ın gönüllü iyilik elçileri bu özel davette özlem giderdi, bir arada olmanın, Kızılay ailesinin bir ferdi olmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadı.