Kurumsal Haberler

"Göç, Mültecilik ve İnsanlık" Kartepe Zirvesi’nde Masaya Yatırıldı

06/11/2018 PAYLAŞ:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Kartepe Zirvesi bu yıl "Göç, Mültecilik ve İnsanlık" temasıyla 30 ülkeden 360 bilim, medya ve siyaset insanının katılımıyla gerçekleştirildi. Zirveye Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan da katılarak Kızılay’ın insani yardım alanındaki çalışmalarını paylaştı.

Genel Müdür Altan “İnsani Yardım Kavramı ve Uygulamalar” konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Muhammed Kabakoz’un yaptığı panelin diğer katılımcıları ise Diyanet İşleri Başkanlığından Dr. Bayram Demirtaş, İstanbul Aydın Üniversitesinden Dr. Gülay Uğur Göksel, İran Ulusal Nüfus Araştırma Merkezinden Dr. Bahram Salavat Sarcheshmeh ile İstanbul Medipol Üniversitesinden Dr. Faik Tanrıkulu oldu.

Üç gün süren ve AB ve Birleşmiş Milletler’e bağlı kurumların temsilcilerinin de katıldığı zirvede düzenlenen 2 çalıştay, 44 panel, 9 vak'a kritik ve 12 akademik panelde, göç, mültecilik ve insanlık, bütün boyutlarıyla ele alındı.