Kurumsal Haberler

Suriyeli Savaş Mağduru Çocuğa Kızılay Desteği

09/11/2018 PAYLAŞ:

Suriye’deki bombalı saldırıda görme yetisini büyük ölçüde kaybeden 8 yaşındaki Amir Karsa'ya, Türk Kızılay ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü sahip çıktı.

Suriye’nin Doğu Guta bölgesine savaş uçaklarıyla yapılan saldırıda görme yetisini büyük ölçüde kaybeden 8 yaşındaki Amir Karsa’ya tedavisi için yardım eli uzatıldı.  Ailesiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan ve yeniden görebilmenin hayalini kuran Karsa’nın tedavisi için Türk Kızılay ile Hatay İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti. Karsa’yı evinde ziyaret eden sağlık ekipleri ve Kızılay ekibi, çocuğun sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. Daha sonra Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde göz muayenesi yapılan Karsa’nın tedavi süreci başlatıldı. Kızılaycılar Amir Karsa’ya oyuncaklar da hediye etti.

“Tüm süreci Kızılay olarak üstlendik”     

Çocuğun ilk muayenesinin yapıldığını dile getiren Türk Kızılay Suriye İnsani Yardım Operasyonu Ülke Alan Koordinatörü Kadir Akgündüz, “Çocuğumuzun tedavi sürecini yakından takip ediyoruz. Tüm süreci Kızılay olarak üstlendik.” dedi.

“Çok mutluyuz”

Hemşire anne Kamer Enver de evladının sağlığına kavuşmasını istediğini belirterek, “Evladımın yardımına koştular. Allah hepsinden razı olsun.  Çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.