Kurumsal Haberler

Kızılay Gönüllüleriyle Büyüyor

05/12/2018 PAYLAŞ:

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede kutlanan 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü, Kızılay için ayrı bir anlam ifade ediyor. 150 yıllık tarihinde milyonlarca gönüllüsüyle milyonlarca ihtiyaç sahibinin yarasına merhem olan Kızılay, bugün de gönüllülerinin desteğiyle büyüyor.

Kızılay kurulduğu günden bugüne kadar Türkiye’de ‘Toplum Hizmeti’ ve ‘Sosyal Sorumluluk’ anlayışının gelişmesine ve tecrübe edilmesine büyük katkılarda bulundu. Bu hizmetlerin topluma daha etkin ve verimli şekilde sunulabilmesi için gönüllü faaliyetlerin ve bu faaliyetlerde görev alan aktif gönüllü sayısının arttırılması son derece önem arz ediyor. Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşu olarak Kızılay, ülkemizde artan çeşitli ihtiyaçları karşılayabilmek için misyonuna uygun bir şekilde gönüllülerini organize ederek harekete geçirip, muhtaç ve korunmasız insanlara yardım ederek tüm toplumu gönüllülük faaliyetleri konusunda duyarlı hale getirmek için çaba sarf ediyor.

Kızılay’ın 7 temel ilkesinden biri olan gönüllülük kavramı sonucunda oluşan Genç Kızılay üniversite toplulukları, gençlik kolları ve milyonlarca gönüllüyle insan ıstırabının dindirilmesi için yardım faaliyetleri yürütülüyor. Şube yönetim kurulları ile temsilcilikler çalışmalarını gönüllü olarak yürütürken, hayırseverler bağışlarını gönüllü yapıyor. Ayrıca kan bağışçıları da gönüllü olarak ihtiyaç sahipleri için kan bağışlıyor.

Bu anlamda ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Kızılay’ın bayrağını her geçen gün bir adım daha ileriye taşıyan gönüllülerimizin “Dünya Gönüllüler Gününü” kutluyoruz.