Kurumsal Haberler

Kızılay “Sarıkamış Şehitlerini” Unutmadı

07/01/2019 PAYLAŞ:

Sarıkamış Harekatı’nın 104. yılı dolayısıyla düzenlenen anma etkinlikleri bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Genç Kızılay Yönetimi Müdürlüğü koordinesinde Genç Kızılay gönüllüleri ve afet uzmanları ile yürüyüşe katılan Türk Kızılay da her yıl olduğu gibi bu yılda yurdun dört bir yanından etkinliğe gelen vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.
 
Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yılı dolayısıyla “Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde” temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kızılay çadırında vatandaşlara yemek ikram etti. Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can ve Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer de bu anlamlı etkinlikte hem Kızılaycıları, hem de vatandaşları yalnız bırakmadı.
 
Birinci Dünya Savaşı’nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yılı nedeniyle, Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde onbinlerce kişi bir araya geldi. Sarıkamış ilçesinin Kızılçubuk Köyü’nden başlayan 4.5 kilometrelik yürüyüş Şehitlikte dualarla son buldu.
 
Kızılay ekipleri sadece tören alanının yanı sıra Anma Etkinliklerinin başladığı, şehitlerimiz için okunan Mevlit’in ardından Kazım Karabekir Camii avlusunda da vatandaşlara ikramlarda bulundu.

İllerdeki Anma Etkinliklerine Şubeler Katıldı
 
Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri sadece Sarıkamış da değil, Türkiye’nin dört bir tarafında da gerçekleştirildi. Kızılay Şubeleri de gönüllüleri ve çalışanlarıyla bu anlamlı etkinliklere katıldı.
 
Düzce’deki yürüyüşün adresi Topuk Yaylası oldu. Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Kaynaşlı ilçesindeki 1.300 rakımdaki Topuk Yaylası'nda gerçekleştirilen anma programında Kızılay Düzce Şubesi tarafından polar bere, çay, kahve ve su ikramında bulunuldu.
 
Siirt Şubesi, Üniversite Kızılay Topluluğu, Gençlik Kolları ve Kızılay gönüllüleri ilde düzenlenen yürüyüşe ve anma programına katıldı.