Kurumsal Haberler

Kızılay Gençlik Kampları 2019 Sezonuna Hazırlanıyor

23/01/2019 PAYLAŞ:

İstanbul Heybeliada, Ankara Çamkoru ve Eskişehir Hasırca Gençlik Kampları bulunan Türk Kızılay, 2018 yılında yurtiçinden ve yurtdışından 9 bin 200 genci buluşturdu. Önemli bir misyonu yerine getiren Gençlik Kamplarını 2019 sezonuna hazırlamak için Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü tarafında bir çalıştay düzenlendi.
 
Gençlik kamplarında görev almış liderlerin, psikologların katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen çalıştayda yeni sezonda hizmet kalitesini artırmak ve çeşitlendirmek için neler yapılabileceği masaya yatırıldı. Üç gün süren çalıştayda eğitmenleri Kızılay Genel Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Genel Sekreter Hüseyin Can yalnız bırakmadı.
 
Kızılay Gençlik Kampların her yıl, bir önceki yıla göre daha da güçlendiğini, hizmet kalitesini artırdığını vurgulayan Genel Başkan Kınık, “2019 yılında daha büyük sıçrama yapacağımıza inanıyorum. Şu an 3 kampımızda 9 bin 200 gence hizmet verdi. Bu yeterli değil. Sayıyı artırmaya yönelik çalışmalarımız var” dedi.
 
Gençlerin Kızılay ile tanışmalarında, Kızılaycılık kültürünü öğrenmelerinde kampların çok önemli bir yeri olduğunu da ifade eden Kınık, sözlerine şöyle devam etti: “Gençlik kamplarından faydalanan gençler beraberinde sadece anılarını götürmüyor, hayata bakış açılarını da şekillendiriyorlar. Farklı toplumsal kesimleri buluşturan kamplarımız, gençlerin ön yargılarını da kırıyor bir şekilde. Bu nedenle kamplarımızı geleceğe daha güçlü taşımak zorundayız. Çalıştayımızın da bu anlamda çıktılarını önemsiyorum.
 
Genel Sekreter Hüseyin Can ise, Gençlik Kamplarının tarihi önemine değinerek, tüm yöneticilerin ve eğitmenlerin ellerinden gelenin en iyisini yaparak gençlere hizmet vermesi tavsiyesinde bulundu.