Kurumsal Haberler

Kızılay Özel Öğrencilerin Sınıflarını Yenilemeye Devam Ediyor

08/02/2019 PAYLAŞ:

Türk Kızılay’ın Özel Eğitim Sınıflarının Tefrişatı Projesi’yle, Isparta’nın Eğirdir ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda bulunan ve tefrişatı yapılan Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerin hizmetine sunuldu.
 
Doğumlarından itibaren yaşıtlarına göre pek çok konuda destek ve bakıma daha fazla ihtiyacı olan çocukların eğitimleri için devlet okullarındaki “Özel Eğitim Sınıfları”nın tefrişatını yapan Türk Kızılay, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda bulunan özel eğitim sınıfını da yenileyerek açılışını gerçekleştirdi.
 
“Özel öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlıyoruz”
 
Kızılay’ın birçok alanda yardım faaliyeti yürüttüğünü belirten Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin, “Hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle sürdürdüğümüz Özel Eğitim Sınıfları Tefrişatı Projesi’yle eğitimlerinde özel ilgi ve desteğe ihtiyacı olan miniklerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu projeyle özel öğrencilerimizin eğitim gördüğü bu sınıfları yenileyerek eğitimlerine katkı sağlıyoruz.” ifadesinde bulundu.
 
“Kızılay'a ve destek veren herkese teşekkür ederiz”
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Armutoğlu da, “Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim görmelerine olanak sağlamak amacıyla bu projeyi yürüten Türk Kızılay'a ve destek veren herkese teşekkür ederiz." dedi.
 
Eğirdir’de düzenlenen açılış organizasyonuna Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım, İlçe Kaymakamı Abdullah Akdaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu ile Türk Kızılay Isparta Şubesi Başkanı Ramazan Tamer Büyükküpçü katıldı.