Kurumsal Haberler

İlk Yardım Eğitimi Alan KADEM Üyelerine Sertifikaları Verildi

13/05/2019 PAYLAŞ:   

Genç KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) ve Türk Kızılay Kağıthane Şube Başkanlığı İlk Yardım Merkezi tarafından organize edilen ilk yardım eğitimini başarıyla tamamlayan dernek yöneticileri, üyeleri ve çalışanlarına sertifikaları verildi. Eğitim programına katılan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar sertifikasını ve kimlik kartını Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’dan aldı.
 
İki gün süren eğitimde herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durum esnasında olay yerinde ilk olarak yapılması gerekenler, sağlık ekipleri gelinceye kadar hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyici ilk müdahale şekilleri, tıbbi araç ve gereç aramaksızın mevcut imkanlarla yapılabilecek ilaçsız uygulamalar konusunda bilgiler verildi.
 
“Temel ilk yardım eğitiminin önemini çocuğum olduktan sonra daha iyi anladım. İlk yardımı herkesin evinde yapabiliyor olması çok önemli” diyen Sümeyye Erdoğan Bayraktar, KADEM’de ilk yardım eğitimi organize etmekten, Kızılay ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.