Kurumsal Haberler

Kızılay’dan Selzedelere Yardım

21/06/2019 PAYLAŞ:

Yurdun dört bir tarafında etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sellerin ardından harekete geçen Türk Kızılay, afetzedelere aynı anda birçok noktada yardımda bulunuyor.
 
Trabzon’un Araklı ilçesinde meydana gelen, can ve mal kaybına neden olan, Türkiye’yi yasa boğan selin ardından bölgeye uzman ekiplerini gönderen Kızılay, ilk andan itibaren selzedelere yardımını sürdürüyor. Evleri kullanılamaz hale gelen ve hasar gören vatandaşlara gıda malzemesi ve içme suyu ulaştıran, arama kurtarma çalışmalarını gerçekleştiren uzman ekipler ile çalışmaları yerinde takip eden vatandaşlara kumanya dağıtan Kızılay, çalışmalar tamamlanıncaya kadar yardımlarına devam edecek.
 
Birçok bölgeden sel haberi
 
Düzce Gölyaka’da meydana gelen su baskınlarından etkilenen vatandaşlara gıda yardımında bulunan Kızılay, benzer şekilde Kayseri Himmetdede, Ağrı Diyadin meydana gelen selin ardından da yardım çalışması başlattı. Konya Akşehir, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da meydana gelen selden etkilenen tarım işlerine de destek verildi.
 
Elazığ'da sağanak yağış sonrası Sanayi ve Hicret Mahallelerinde meydana gelen su baskınlarından etkilenen vatandaşlara ise hijyen seti dağıtan Türk Kızılay, ailelerin ihtiyaçlarına göre planlamalarını sürdürüyor. Çalışmaların tamamına Kızılay Şubeleri de destek veriyor.