Kurumsal Haberler

Kan Bağışçıları Madalya İle Ödüllendirildi

21/06/2019 PAYLAŞ:

Ülkemizin ihtiyacı olan kanı gönüllü ve düzenli bağışçılarından karşılamak için titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılay, her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Kan Bağışçıları Günü kapsamında, bölgelerde ödül törenleri düzenledi. Bin 699 kişiye altın, 4 bin 937 kişiye gümüş, 48 bin 250 kişiye ise bronz madalya verildi.

Ankara, İstanbul, Adana başta olmak üzere bölge kan merkezlerinin bulunduğu tüm illerde gerçekleştirilen madalya törenlerine Türk Kızılay yöneticileri, kan hizmetleri çalışanları ve bağışçılar katıldı.

İstanbul’da gerçekleştirilen törene Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Ankara’daki törene Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Cengiz Koç, Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can, Adana’daki törene ise Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı katıldı.

Genel Sekreter Can törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türk Kızılay olarak her gün 9 bin ünite kan topluyoruz ve Türkiye'nin kan ihtiyacını karşılıyoruz, bu çok gurur verici bir başarı. Türk Kızılay olarak gün geçtikçe daha çok çalışıyoruz ve ülkemizin, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılamak için emek veriyoruz” dedi.