Kurumsal Haberler

Filistin Kızılayı’na 50. Yıl Hediyesi

05/07/2019 PAYLAŞ:

Bulunduğu bölgede tüm zorluklara rağmen fedakârca çalışan, önemli hizmetleri olan Filistin Kızılayı 50. yaşını büyük bir coşkuyla kutladı. Ramallah'ta gerçekleştirilen törene birçok yerli ve yabancı misyon temsilcisi de katıldı. Türk Kızılay'ı ise Genel Müdür Dr. İbrahim Altan temsil etti. Altan törende, 1910 yılına ait Osmanlı Hilal-i Ahmer Cemiyeti’nin Kudüs Şubesinin kurulumuna ait olan belgeyi Filistin Kızılayı Başkanı Dr. Yunus AlHatip’e takdim etti.
 
Törende bir konuşma yapan Altan, “Filistin Kızılayı'nın yönetim kadrosunu, çalışanlarını, gönüllülerini, bağışçılarını ve gönül verenlerini en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sizlere Türk Kızılay'ın ve Türk halkının selamını getirdim” ifadelerini kullandı. Filistin Kızılayı'nın 50. kuruluş yıldönümünü tebrik eden Altan, törene katılmaktan büyük onur duyduğunu belirterek, “Tarihi ve güçlü bağları olan iki güçlü kurumuz. İlişkilerimizi her geçen gün daha ileri bir seviyeye taşımak için çalışacağız” diye konuştu.
 
Altan, Türk Kızılay'ın, Kudüs ve Gazze ofisleriyle çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini de vurgulayarak, “İnşallah Filistin toprakları üzerinde ortak çalışmalarımızı da ara vermeden sürdürerek kardeş Filistin halkına hizmet etmekten geri durmayacağız” dedi.
 
Genel Müdür Dr. İbrahim Altan, törende Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ile de görüştü.