Kurumsal Haberler

Çocukların Bayramlıkları Kızılay’dan

06/08/2019 PAYLAŞ:   

“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla kampanya yürüten Türk Kızılay, bir yandan da Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet hediye ediyor.
 
Kızılay, Kurban Bayramı öncesinde hediye ettiği bayramlık kıyafetlerle ihtiyaç sahibi çocukları sevindiriyor. Türk Kızılay Ankara Şubesi Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi'nde düzenlenen programa Genel Müdür Dr. İbrahim Altan eşlik etti.
 
“Bağışçılarımızın destekleriyle daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz”
 
Bayram öncesi çocukları sevindirmek için kıyafet yardımı faaliyetlerinin, ülke genelindeki 16 merkezde eş zamanlı gerçekleştirildiğini söyleyen Altan, “Merkezlerimizdeki faaliyetlerimizle şu ana kadar 1 milyondan fazla çocuğa ulaştık. İhtiyaçlarını gidermek için çocuklara bir yandan sosyal destek sağlarken bir yandan da oyunlarla onların gelişimlerini ilerletmeye çalışıyoruz.” dedi.
 
Bağışçıların destekleriyle daha fazla çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini vurgulayan Altan, “Bayram dolayısıyla da 150 çocuğumuzu burada giydiriyoruz. Diğer merkezlerimizde de ihtiyaç durumlarına göre arkadaşlarımız çocukların giyim ihtiyaçlarını karşılıyor.” diye konuştu.
 
Daha sonra çocuklarla bir süre sohbet eden Altan, ardından 150 çocuğa bayramlıklarını ve yüzer liralık giyim çeklerini hediye etti.