Kurumsal Haberler

Selzedelere Kızılay Desteği

26/08/2019 PAYLAŞ:   

Samsun ve Ordu’da aşırı yağışlar sonucu meydana gelen su baskınları sonrası bölgeye ulaşan Türk Kızılay afet uzmanları, selzede vatandaşlara yardım malzemesi ulaştırdı.
 
İhtiyacın olduğu her anda vatandaşların yanında yer alan Kızılay, afet desteği ve sosyal destek çalışmalarını da sürdürüyor. Meteorolojinin Doğu Karadeniz bölgesine yönelik şiddetli yağış uyarısının ardından yaşanan aşırı yağışlar sonrası Samsun ve Ordu’da su baskınları meydana geldi. Samsun ve Ordu’da etkili olan yağışlar sonrası giriş ve bodrum katlarındaki evleri su basarken, fındık bahçelerinde çalışan mevsimlik işçiler de olumsuz etkilendi.
 
İhtiyaçlar Karşılandı
 
Su baskınları haberini alan ve hızla bölgeye ulaşan Kızılay ekipleri, okul ve spor salonlarına yerleştirilen işçiler ile evleri zarar gören vatandaşların acil beslenme ihtiyaçlarını karşılayarak yatak, battaniye ve hijyen seti desteğinde bulundu. Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi koordinasyonunda çalışma yürüten Erzurum Bölge Afet Yönetimi Merkezi, Trabzon Yerel Afet Yönetim Merkezi, Samsun, Ordu, Çarşamba şubeleri ile Terme temsilciliğinden afet uzmanları, ihtiyaç kalmayana kadar da vatandaşlara desteğini sürdürecek.