Kurumsal Haberler

Çocuk Programları Gönüllüleri Yaz Kampında

10/09/2019 PAYLAŞ:   

Türkiye’de “geçici koruma” kapsamındaki çocukların yaşadığı savaş travmasını atlatabilmelerini sağlamak ve göçe maruz kalan çocukların uyum sorunlarını en aza indirmek amacıyla hayata geçirilen Türk Kızılay Çocuk Programları, önemli bir organizasyona imza attı. Çocuk ve Genç Dostu Alanlarda faaliyetlere destek veren yaklaşık 300 gönüllü yaz kampında bir araya geldi.
 
Bursa’da bir araya gelen katılımcılar bedensel gelişimlerini destekleyici çeşitli spor aktivitelere, sosyal uyum temalı çalıştaylara, kültür ve bilim atölyelerine katıldı. Faydalanıcı grubun liderlik yeteneklerini artırmayı hedefleyen atölyelerin yanı sıra, iletişim becerilerini destekleyici takım çalışmalarının da düzenlendiği yaz kampında, üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşmiş ve mezun olmuş gönüllülerin desteğiyle meslek seçimi, kariyer planlaması ve üniversite tercihleri konularında deneyim paylaşımı seminerleri yapıldı.
 
Program hakkında
 
Program faaliyetleri 131 personel ile 16 ilde, 7 Geçici Barınma Merkezi (Kamp), 16 Toplum Merkezi, 3 Mobil Çocuk Dostu Alan, 5 Psikososyal Destek Takımı ve 3 Çocuk ve Gençlik Merkezi olmak üzere toplam 34 Çocuk/Genç Dostu Alanda devam etmektedir. Programın başlangıcından itibaren 3.375 gönüllü yetiştirilmiş, 490.344 çocukla 2.023.616 faaliyet gerçekleştirilmiştir.