Kurumsal Haberler

Gazze’deki Hastanelere İlaç ve Tıbbi Malzeme Desteği

15/11/2019 PAYLAŞ:   

Yaklaşık 14 yıldır Filistin ve Gazze’ye yönelik yardım faaliyetleri yürüten Türk Kızılay, İsrail'in saldırılarının ardından Gazze Şeridi’nde bulunan hastanelere acil ilaç ve tıbbi malzeme desteğinde bulundu.
 
İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında aralarında çocuk ve kadınların da yer aldığı onlarca Filistinli hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı. Yaralıların tedavisi için hastanelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçen Türk Kızılay, ilaç ve tıbbi malzemeleri Gazze’deki hastanelere ulaştırdı.
 
Filistin’deki yardım faaliyetleri kapsamında sağlık alanında da çeşitli hizmetler verdiklerini anımsatan Türk Kızılay Filistin Delegasyonu Başkanı Yiğit Olçay, Filistin Kızılayı ile yapılan koordinasyon doğrultusunda Gazze’ye 15 bin dolar tutarında acil ilaç ve tıbbi malzeme desteğinde bulunduklarını belirterek, yapılan destekle ilk etapta 100 yaralının tedavi edildiğini bildirdi.  Olçay, "Bağışçılarımıza çağrımız, Filistin halkının yaralarına bir nebze merhem olabilmek adına bize olan desteklerini sürdürmeleridir.” diye konuştu.