Kurumsal Haberler

Kızılay’dan AB Bölgesel Güven Fonu Toplantısına Ev Sahipliği

22/11/2019 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay, her yıl düzenlenen ve Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) ile partner pek çok ulusal derneğin katılım gösterdiği MADAD Fonu Partner Toplantısı’na İstanbul’da ev sahipliği yaptı.
 
15 ulusal dernekten 40'tan fazla temsilciyi ağırlayan toplantıda program kapsamında elde edilen kazanımlar ve mevcut başarıların sürdürülebilirliğinin nasıl sağlanacağı konularında oturumlar düzenlendi. Etkinlik ayrıca, ulusal derneklerin MADAD uygulayıcı ülkelerindeki deneyimlerini paylaştığı bir platform sağladı. Toplantının açılış ve kapanış konuşmalarını ise Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, IFRC Türkiye Temsilcisi Mette Petersen ve MADAD Programı koordinasyonundan sorumlu Danimarka Kızılhaçı Program Koordinatörü Tina Breum Mariegaard gerçekleştirdi.
 
MADAD Fonu bünyesinde finanse edilen 14 toplum merkezinden biri olan Türk Kızılay Bağcılar Toplum Merkezini de ziyaret eden katılımcılar, çalışmaları yerinde görerek yararlanıcılarla bir araya geldiler. Toplum merkezinin ardından Kızılaykart Hizmet Merkezi’ne gerçekleştirilen ziyarette ise katılımcılar, dünyanın en büyük nakit programı hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldular. 
 
MADAD Fonu nedir?
 
Suriyeli mültecilere, yerlerinden edilen kişilere ve ev sahibi topluluklara destek vermek için oluşturulan ve Lübnan, Ürdün, Irak ve Mısır ve Türkiye’ye sağlanan AB Bölgesel Güven Fonu (MADAD) sağlık, geçim kaynağı, eğitim gibi pek çok alanda hizmetler sunulmasına olanak veriyor.