Kurumsal Haberler

Suriye’deki İhtiyaç Sahiplerine Kızılay Yardımı

13/12/2019 PAYLAŞ:   

Yurt içinde ve yurt dışında yardım faaliyetleri yürüten Türk Kızılay, Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Bab, Çobanbey ve Azez'deki ihtiyaç sahibi Suriyelilere de kıyafet, gıda ve hijyen malzemesi yardımında bulundu.
 
Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden temizlenen Bab, Çobanbey ve Azez'de 9 bin 600 ekmek, 14 ton su, 259 koli gofret, 400 meyve suyu, 130 hijyen seti ve 130 gıda kolisi ile 2 bin 572 parça kıyafet ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Dağıtıma Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ile Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Umut Yalçın da eşlik etti.
 
“Destek vermek isteyen hayırseverlere kapımız açık”
 
Önceliğin bölgede yaşayan insanların gıda sorununun çözümüne katkıda bulunmak olduğunu belirten Turunç, insanların yaşam alanlarının elverişli hale getirilmesine yönelikte çalışmalar yürüttüklerini ve bunun yanında zaman zaman hijyen malzemesi ve çocukların eğitimleriyle ilgili ihtiyaçlarının da giderildiğini söyledi. Bölgede yaşam standartlarının her geçen gün daha da arttığını ifade eden Turunç, "İnsanlar can güvenliği içerisinde ihtiyaçlarını görebiliyorlar. Türkiye'nin çok ciddi katkısı burada kendisini hissettirmiş durumda. Çok ciddi manada bir sıkıntı görmedim. Mevsimden dolayı biraz sıkıntı var. Vereceğimiz battaniye, dağıtacağımız kömür ve diğer ısınma malzemeleriyle bu kışı da rahat bir şekilde atlatırlar diye ümit ediyorum." diye konuştu. Turunç, yardımların devam etmesi için destek vermek isteyen hayırseverlere kapılarının her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.