Kurumsal Haberler

Kızılay’dan Sarıkamış Şehitlerine Vefa

07/01/2020 PAYLAŞ:   

Bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatı’nın anma etkinliklerinde Türk Kızılay da yerini aldı. Gönüllüleri ve afet uzmanları ile yürüyüşe katılan Türk Kızılay, her yıl olduğu gibi 105. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında da yurdun dört bir yanından etkinliğe gelen vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.
 
Vatan toprağını kurtarmak için başlatılan ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliğe, soğuk havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yurt genelinden ve yurt dışından genç, yaşlı çok sayıda vatandaş, anma etkinlikleri kapsamında Kars’ın Sarıkamış ilçesine geldi. “Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde” temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılan vatandaşlar Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nden başlayarak yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş sonrasında toplanma alanına ulaştı. Yürüyüşün tamamlandığı alana ikram çadırı kuran Kızılay’a ise vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulundu. Yemek kazanlarının başına geçen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de vatandaşlara sunulan ikramlara destek verdi. Mobil ikram araçlarıyla da şehitlerimiz için okunan Mevlit’in ardından ve yürüyüş öncesinde ikramlarda bulunan Kızılay, vatandaşlardan tarafından da takdir edildi.
 
Türk Kızılay şubeleri, Genel Müdürlük yöneticileri ve Genç Kızılay da bu anlamlı etkinlikte vatandaşları yalnız bırakmadı. Türkiye’nin dört bir tarafında da anma etkinlikleri gerçekleştirilirken Kızılay Şubeleri de gönüllüleriyle birlikte bu anlamlı etkinliklere katılarak vatandaşların yanında yer aldı.