Kurumsal Haberler

Kızılay Yöneticilerinden İdlib’deki Yardım Çalışmalarına Yakın Takip

13/01/2020 PAYLAŞ:   

Suriye’nin İdlib şehrinde yaşanan çatışmalar nedeniyle Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirilen çalışmaları yerinde takip eden Türk Kızılay’ın üst düzey yöneticileri, yürütülen yardım çalışmalarına da destek oldu.
 
Türk Kızılay, Suriye’deki insanlık dramına sessiz kalmayan hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Kızılay’ın üst düzey yöneticileri de yardım çalışmalarına katılarak ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarıyor. Suriye’nin İdlib şehrine giden Türk Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Saygılı, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can, İdlib’deki çalışmaları yerinde inceledi. Yardım çalışmalarına da destek olan yöneticiler İdlib'de bulunan Türk Kızılay Sevgi Butiği’nde ihtiyaç sahibi çocukları giydirdi. Türk Kızılay ekiplerinin İdlib’den Babiska mevkiine gelen Suriyeli aileler için gerçekleştirdiği çadır kurulumlarına destek olan yöneticiler, yetimhanelerdeki çocuklarla da oyunlar oynayıp hediyeler verdi.
 
Resulayn’daki Hristiyan Ailelere Gıda ve Hijyen Seti
 
İdlib dışında da yardım çalışmaları yürüten Türk Kızılay, Resulayn'da yaşayan ihtiyaç sahibi Hristiyan ailelere de yardım malzemesi ulaştırdı. Her kapıya ulaşmaya çalışan Kızılay ekipleri, ailelere gıda ve hijyen malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi.