Kurumsal Haberler

Apple’ın Para Ödülünü Depremzedelere Bağışladı

14/02/2020 PAYLAŞ:   

Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan Çayan Temel, Apple’ın bazı uygulamalarındaki güvenlik açığını tespit etmesinin ardından kazandığı para ödülünü Elazığ’daki depremzedeler için Türk Kızılay’a bağışladı.
 
Apple’da bazı ücretli uygulamaları ücretsiz olarak akıllı telefonuna indirmeyi başaran Mersinli genç Çayan Temel, durumu Apple yetkililerine bildirdi. Temel’in başarısına kayıtsız kalmayan Apple, yardımından dolayı gence teşekkür amaçlı 2 bin lira ödül verdi. Elazığ’daki depremzedelerin bu paraya daha çok ihtiyacı olduğunu düşünen Temel, aldığı parayı Kızılay’a ulaştırdı. Temel’in bu davranışı herkese örnek oldu.
 
Apple'ın bazı uygulamalarındaki güvenlik açığını ilk kez 2015'te tespit ettiğini, daha sonra başka açıklar da bularak firmayla temas kurduğunu anlatan Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü mezunu Temel, “Bu açık sayesinde Apple'dan ücretli bütün ürünleri tamamen bedavaya indirebiliyoruz. Ben bu açığı söyledim ve bir hafta boyunca yazışmalar yaptık. Bulduğum açığı incelediler ve bana teşekkür yazısı gönderdiler. Yazıda 'Bildirdiğiniz hata için tüm ekibimiz olarak sizlere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yeni güncelleme ile bulduğunuz sistem hatasına çözüm getirmiş bulunmaktayız. Göndermiş olduğunuz, kayıtlı banka ve IBAN bilgilerinize 2 bin lira ödülünüzü gönderdik. İyi günlerde harcamanız dileğiyle.' yazılı mail gönderdiler” dedi.