Kurumsal Haberler

Arnavutluk’taki Depremzedelere İki TIR Dolusu Yardım

19/02/2020 PAYLAŞ:   

Bir yandan Türkiye’deki afetzedelerin yarasını saran Türk Kızılay, bir yandan da dünyanın farklı coğrafyalarındaki ihtiyaç sahiplerine desteğini sürdürüyor. Depremin olduğu ilk andan beri Arnavutluk’taki depremzedelere yardım eden Kızılay, bölgeye ulaştırdığı iki Tır yardım malzemesini de ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 
Arnavutluk’ta depremin en çok etkisini gösterdiği ve en çok yıkıma yol açtığı Durres kenti ve çevresindeki ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştıran Türk Kızılay, Mehir Vakfı’nın hazırladığı iki Tır yardım malzemesini de bölgeye ulaştırdı. Arnavutluk Kızılhaçı, Türkiye’nin Arnavutluk Büyükelçiliği ve Maarif Vakfı ile işbirliği içinde gerçekleştirilen dağıtım çalışmalarında Türk Kızılay ekipleri, depremde evlerini kaybeden ve Tiran çevresinde gerek yakınlarının yanına taşınan gerekse kiraya çıkmak zorunda kalan ailelere destek oldu.
 
Thumane’deki evi yıkılan ve daha sonrasında iki aile olarak kiraya çıkan engelli ihtiyaç sahibinin de tekerlekli sandalye ihtiyacı karşılandı. Aileye, tekerlekli sandalyenin yanı sıra ihtiyacı olduğu tespit edilen yatak, battaniye ve gıda malzemeleri de ulaştırıldı.