Kurumsal Haberler

Kınık: “Gönüllülük bizi bir araya getiren bir takım oyunudur”

19/02/2020 PAYLAŞ:   

İstanbul’daki Kızılay gönüllüleri, “Genç Kızılay Büyük İstanbul Buluşması”nda bir araya geldi. Etkinlikte gönüllüğün önemine vurgu yapan Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Gönüllülük bizi bir araya getiren bir takım oyunudur” dedi.
 
Genç Kızılay ve Türk Kızılay Gönüllü İlişkileri Yönetimi Direktörlüğü tarafından organize edilen “Genç Kızılay Büyük İstanbul Buluşması” İstanbul’daki Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve şube başkanları da etkinlikte Kızılaycı gençlerin yanında yer aldı. Genel Başkan Kınık, yaptığı konuşmasında gençlere Kızılaycılığın ve gönüllülüğün önemini anlattı.
 
“Kızılaycı olduğunuzda hayata pozitif bakmayı öğreniyorsunuz”
 
Gönüllüğün insanları bir araya getiren bir takım oyunu olduğunu vurgulayan Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılaycı olduğunuzda hayata pozitif bakmayı öğreniyorsunuz. Burada ne eksik sorusu yerine elimdeki malzemelerden ne çıkarabilirim demeye başlıyorsunuz. Hayata kötümser bakmak yerine daha pozitif düşünüp değiştirebiliriz. Çünkü bu dünyada bir ormanda bir kelebek kanadını çırpsa ona en uzak coğrafyadaki yaprak oynuyor. Her şeyin birbiriyle ilişkisi var. Bardağın dolu tarafına bakmak durumundayız. Bizim mottomuz son insan ıstırabını dindirene kadar faaliyetlerimize devam etmek” dedi.