Kurumsal Haberler

WEFA İş Birliğiyle Hastanelere Kişisel Koruyucu Ekipman Yardımı

01/06/2020 PAYLAŞ:   

Kızılay, salgınla mücadelede kritik konumda olan hastanelere, yaptığı iş birlikleriyle destek olmaya devam ediyor. WEFA Derneği’yle yapılan iş birliğiyle de kişisel koruyucu ekipman yardımı yapıldı.
 
Merkezi, Almanya'nın Köln kentinde bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’yla iş birliği yapan Türk Kızılay, hastanelere maske ve hijyen ürünleri yardımlarını sürdürüyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hazırlanan malzemeler, Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ile WEFA Genel Başkanı Musab Aydın’ın katılımıyla Marmara Eğitim Araştırma Hastanesi, Çapa Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne teslim edildi.
 
Kızılay’ın daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için iş birlikleri yaptığını anımsatan Genel Sekreter Can, “Wefa Derneği’yle birçok alan da iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Şimdi de sağlık çalışanlarımıza destek olmak için iş birliği yaptık. Üniversite hastanelerimizin ihtiyaç duyduğu malzemeleri temin ettik. Hazırladığımız hijyen ürünleri ve maskelerle sağlık çalışanlarımızın günlük kullanımda duydukları ihtiyaçlarına destek oluyoruz. Salgın bitene kadar da yardımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.
 
Bu küresel salgın esnasında sürekli hastalarla temas halinde olan sağlık çalışanlarının yanında olduklarını göstermek istediklerini söyleyen WEFA Genel Başkanı Aydın da, “Avrupa’nın farklı ülkelerinde gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarımız çerçevesinde kimi şehirlerde kent sakinlerine, esnaflara ve STK'lere de maske desteğinde bulunduk. Afrika, Asya ve Balkanlar'da ise ihtiyaç sahibi ailelere hijyen paketi dağıttık. Tüm dünyayı sarsan koronavirüs tehdidi bitene dek çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.” diye konuştu.