Kurumsal Haberler

Türk Kızılay Rasulayn’da Sevgi Mağazası Açtı

23/06/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay, TSK’nın Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’yla terör örgütlerinden arındırdığı Rasulayn’da ihtiyaç sahiplerinin faydalanması amacıyla ücretsiz kıyafet dağıtımı yapacak Sevgi Mağazası’nın açılışını gerçekleştirdi.
 
152 yıllık merhamet çınarı Türk Kızılay, dünyanın her yerinde mağdur durumda olan ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam ediyor. Suriye’deki iç savaş şiddetini her geçen gün artırırken TSK’nın düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’yla terör örgütlerinden temizlenen Rasulayn’da yardıma muhtaç yerel halkın ve yerinden edilmiş insanların kıyafet ihtiyacını karşılaması amacıyla Türk Kızılay tarafından Sevgi Mağazası açıldı. Rasulayn’da günde 150-200 civarında ihtiyaç sahibinin yararlanabileceği Sevgi Mağazası’nı açan Kızılay daha önce Suriye’nin kuzeyinde bulunan İdlib, Afrin, Azez, El Bab, Cerablus ve Tel Abyad bölgelerinde toplam 7 Sevgi Mağazası daha açmıştı.
 
Kızılay’ın Rasulayn’da 8’incisini açtığı Sevgi Mağazası’nın açılışına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve yardımcıları ile Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Kızılay Suriye İnsani Yardım Koordinatörü Fatih Kökcan ve beraberindekiler katıldı.